Letní škola 2020 – MAP II Brandýsko
Letní škola 2020 – MAP II Brandýsko

Letní škola 2020


LETNÍ ŠKOLA PRO PEDAGOGY – PROGRAM 

 • Termín konání: 20. a 21. 8. 2020
 • Místo konání: Zámek Brandýs nad Labem, Plantáž 402 a přilehlé školy
 • Registrace do 30. 6. 2020 nutná https://1url.cz/@LetniSkola2020, https://1url.cz/@Letni_skola_2020
 • V registračním formuláři doporučujeme označit i pole „pošlete mi kopii mých odpovědí“. Budete tak mít k dispozici svůj výběr :o)
 • Seminář Mgr. Bednářové je dvoudenní = stejní účastnící na oba dny (v registračním formuláři najdete až na posledním místě).
 • Oběd: Tým MAP II Vám zajistí Lehký oběd za 130,- Kč/osobu v prostorách zámku před sály hlavních seminářů. Částku za oběd si přineste prosím sebou. Oběd se objednává současně se semináři. (V případě, že požadujete vegetariánskou variantu, dejte nám předem vědět. Děkujeme)

 

20.8.2020 od 8.15 do 9.15 – Jóga smíchu (Divadelní sál)

Společné naladění na celý den díky speciálním Smíchocvikům.

Proč na jógu smíchu:

 • Pro své zdraví – 10 minut srdečného smíchu vydá za třicet minut veslování či jízdy na rotopedu. Smích zvyšuje oběh krve a uvolňuje svaly.
 • Jóga smíchu má sílu změnit lidskou náladu do několika minut. Máte-li dobrou náladu, cítíte se v nitru dobře a zůstanete veselí celý den.
 • Jedná se o časově nejhospodárnější a vědecky ověřenou techniku ke snižování stresu na pracovišti.
 • Smích je pomocníkem ke snadnému sbližování.
 • Jóga smíchu pomáhá uchovat si pozitivní duševní přístup, takže se lépe vyrovnáváme s negativními situacemi.

 Vhodné pro všechny účastníky letní školy bez omezení.

****

20.8.2020 od 9.45 do 12.30 – Mgr. Jitka Predigerová – Práce s encyklopedií, metoda VCHD a jak si založit portfolio čtenářské dílny (Divadelní sál)

Pro větší zájem o čtení by mohla pomoci práce s encyklopedií. A což to zkusit s metodou VCHD? Je vhodná pro I. I II. stupeň základní školy a získané informace se dají využít v dalších hodinách českého jazyka. Na aktivitu si stačí přinést svoji oblíbenou encyklopedii.

Vhodné pro učitele ZŠ

****

20.8.2020 od 13.30 do 16.30 – Mgr. Lucie Vaňousková  – Nebojme se doteku (Masáže dětí ve školách) – Divadelní sál 

Význam doteku, představení programu MISP (Masáže dětí ve školách), historie, cíle programu, přínosy programu pro děti, učitele, školu, společnost, možnosti začlenění doteku, pohybu do učebního plánu

Ukázka masáží s příběhem, diskuse o výhodách a účincích masáže v souvislosti se třídou, školu.

Vhodné pro učitele MŠ a 1. stupně ZŠ

****

20.8.2020 od 9.30 do 12.30 – Zdeněk Okleštěk – Vědomá komunikace s dětmi „Jak budovat autoritu učitele.“ (Svazková škola)

Interaktivní seminář přinese vhled do tématu autority v prostředí školy. Ukáže způsob, jak může vyučující svou autoritu budovat, posilovat i využívat její vliv na žáky, atmosféru ve třídě i proces učení.

 Max. 25 osob, Vhodné pro učitele MŠ i ZŠ

****

20.8.2020 od 13.30 do 16.30 – Zdeněk Okleštěk – Vědomá komunikace s dětmi „Jak se domluvit s dětmi a dosáhnout spolupráce“. (Svazková škola)

Interaktivní seminář odhalí neefektivní způsoby komunikace s žáky a jejich vliv na motivaci, vůli ke spolupráci, vztah k vyučujícímu, předmětu, škole i vzdělávacímu procesu. Ukáže také čím neefektivní komunikaci nahradit.

 Max. 25 osob, Vhodné pro učitele MŠ i ZŠ.

****

20.8.2020 – od 9.30 do 16.30 – Mgr. Jiřina Bednářová – Pedagogická diagnostika a stimulace vývoje dítěte předškolního věku – 1. část (sál PTP)

Obsah kurzu poskytne základní východiska pro posouzení aktuálních schopností a dovedností dítěte ve všech potřebných oblastech, poskytne návazné informace o vývojových souvislostech a principu stimulace funkcí u dítěte ve věku od 3 do 7 let.

 Max. 30 osob

****

20.8.2020 – od 9.30 do 12.30 – Pohádková fyzika – Mgr. Květa Kolářová a Mgr. Lenka Kramářová (Svazková škola)

Malí i velcí – pohádky máme rádi všichni! A co teprve, když jsou fyzikální? To už hravý fyzikář či fyzikářka (ať jsme genderově vyvážení) nezaváhá! 😉 Duo KOKR dalo hlavy dohromady a vymyslelo další fyzikální pohádku! Přijďte se podívat, co s mateřinkou, co s prvňáčky, co se záklaďáky, co s puberťáky… Třeba vás trošičku inspirujeme 😉

 Max. 15 osob

 Vhodné pro učitele MŠ i ZŠ, asistenty pedagoga a vychovatele.

****

20.8.2020 – od 13.30 do 16.30 – Všechno létá, co peří má? – Mgr. Květa Kolářová a Mgr. Lenka Kramářová (Svazková škola)

 Létáte rádi? Nebo se létání bojíte? Ať tak či tak, rozhodně se nemusíte bát přijít vyzkoušet, co všechno se může točit či dokonce co všechno může létat. Vyrobíte si jednoduché hračky, kterými děti zajisté zaujmete.

 Max. 15 osob

 Vhodné pro učitele MŠ i ZŠ, asistenty pedagoga a vychovatele.

****

20.8.2020 – 9.30 – 16.30 – PhDr. Monika Puškinová / Ing. Petra Swarzová (Zasedací místnost MAS Střední Polabí)

 Aktuální právní úprava činnosti školy pro školní rok 2020/2021 ve vzdělávání, ve financování, v pracovněprávních vztazích, ve vztazích upravených občanským zákoníkem, ve zpracování osobních údajů, a řešení konkrétních dotazů účastníků.

 Aktuální informace k reformě financování, FKSP – ve školství prakticky, výkaznictví.

 Max. 30 účastníků

 Vhodné pouze pro ředitele ZŠ a MŠ, zástupce ředitele ZŠ a MŠ, hospodáře školy.

****

21.8.2020 od 8 do 9 hodin – Jóga s Katkou Chmelařovou (Panská zahrada – pouze za příznivého počasí)

Sportovní oblečení a vlastní podložky sebou.

 Vhodné pro všechny účastníky letní školy bez omezení.

****

21.8.2020 od 8.30 do 16.60 hodin – Mgr. Jiřina Bednářová – Pedagogická diagnostika a stimulace vývoje dítěte předškolního věku – 2. část (sál PTP)

Obsah kurzu poskytne základní východiska pro posouzení aktuálních schopností a dovedností dítěte ve všech potřebných oblastech, poskytne návazné informace o vývojových souvislostech a principu stimulace funkcí u dítěte ve věku od 3 do 7 let

Max. 20 osob

Vhodné pro učitele MŠ 

****

21.8.2020 od 8.30 do 16.30 hodin – Mgr. Michaela Veselá – Jak vést obtížný rozhovor (Zasedací místnost MAS Střední Polabí)

Jak vést obtížný rozhovor s rodičem žáka anebo s žákem, a to při dodržení zásad vzájemného respektu a úcty; jak v průběhu rozhovoru nenarušit vzájemnou důvěru, případně ji prohloubit; jak si stanovit cíl rozhovoru a jak cíle dosáhnout.

Vhodné pro MŠ i ZŠ

Max. 30 účastníků

****

21.8.2020 od 8.30 do 16.30 – Mgr. Květa Hrbková – Psychická odolnost pedagoga (Divadelní sál)

 Frekventanti vzdělávací akce získají informace, jak zacházet se stresem, kdy je stres konstruktivní a kdy už destabilizuje naši psychiku. Rozebereme sedm „základních klíčů“ ke stabilitě psychiky, na kterých může každý účastník dál pracovat v rámci sebereflexe tak, aby posílil svoji osobnostní, ale i profesní stabilitu a odolnost.

V rámci semináře si vyzkoušíme i praktické kroky, vedoucí k pochopení teorie.

Vhodné pro učitele MŠ i ZŠ.

****

21.8.2020 od 8.30 od 16.30 – Mgr. Roman Musil – Techniky hlasitého čtení pro MŠ a ZŠ (Svazková škola)

 Seminář vede učitele mateřských škol ke správnému hlasitému čtení, které využijí při čtení pohádek a příběhů dětem, ale také při učení básniček dětí předškolního věku. Učitele základních škol vede k metodice hlasitého čtení, kterou mohou využít se svými žáky při výuce této dovednosti.

 Max. 18 účastníků

 Vhodné pro učitele MŠ i ZŠ, asistenty pedagoga a vychovatele.

****

21.8.2020 – od 9.30 do 12.30 – Pohádková fyzika – Mgr. Květa Kolářová a Mgr. Lenka Kramářová (Svazková škola)

Malí i velcí – pohádky máme rádi všichni! A co teprve, když jsou fyzikální? To už hravý fyzikář či fyzikářka (ať jsme genderově vyvážení) nezaváhá! 😉 Duo KOKR dalo hlavy dohromady a vymyslelo další fyzikální pohádku! Přijďte se podívat, co s mateřinkou, co s prvňáčky, co se záklaďáky, co s puberťáky… Třeba vás trošičku inspirujeme 😉

 Max. 15 osob

 Vhodné pro učitele MŠ i ZŠ, asistenty pedagoga a vychovatele.

****

21.8.2020 od 12.30 do 16.30 – Čočky – Mgr Květa Kolářová a Mgr. Lenka Kramářová  

 Na našem setkání si předvedeme jeden z možných způsobů, jak s žáky či studenty zavést pojem lom světla. Ukážeme si tuto možnost i v žákovském, i v demonstračním provedení. Vyrobíme (snad funkční) model jak pozemského, tak hvězdářského dalekohledu. A když čočky, tak i překvapení… Možná trochu pohádkové, ale to se přijďte přesvědčit sami.

 Max 15 osob

 Vhodné pro učitele ZŠ (i MŠ), asistenty pedagoga a vychovatele.

****

Změna programu vyhrazena.