22.8.2022


  • 9-16 hodin – Marina ŠimanováMožnosti stimulace přirozeného rozvoje v MŠ (akreditovaný seminář) – GYMNÁZIUM 

Poznejme společně hybné síly učení, k čemu slouží a proč jsou u každého jiné. Dozvíte se jaké principy uplatňovat při účinném rozvoji vrozených nastavení a jak rozpoznat vrozená oslabení. Odnesete si praktické tipy, jak efektivně pomáhat dětem s poruchami učení. Percepčně-motorická nápravná cvičení a jejich účinky v praxi.

  • 9-16 hodin  – Jarmil Vepřek alias Běžící češtinářS češtinářem o češtině GYMNÁZIUM 

Co si pod takovou přednáškou představit? Je hned několik oblastí, na které se můžeme zaměřit. A klidně na všechny! Například na didaktické testy, tj. jak na ně žáky připravit. Na češtinu na internetu a sociálních sítích, tj. trolling, anglicismy – proč to všechno pochopit, ne odsoudit. Na mé tipy do výuky nejen gramatiky či pravopisu.  Čeho se bude týkat přednáška, je na vás, zájemci mohou své podněty zasílat s přihláškami na mail kotatkova@strednipolabi.cz 

  • 9-16 hodin – Monika Puškinová a Petra SchwarzováFinančně-legislativní blok pro ředitele (akreditovaný seminář) – ZÁMEK (zasedací místnost MAS)

Aktuální právní úprava činnosti školy pro školní rok 2022/2023 ve vzdělávání, ve financování, v pracovněprávních vztazích, ve vztazích upravených občanským zákoníkem, ve zpracování osobních údajů, a řešení konkrétních dotazů účastníků. Aktuální informace k reformě financování, FKSP – ve školství prakticky, výkaznictví.

  • 9-16 hodin – Jana DivokáPomáhající rozhovoryZÁMEK (kancelář J. Divoké)

Principy pomáhajícího rozhovoru s dítětem s poruchami v učení či chování. Především: Napojení na dítě, Aktivní naslouchání, Otevřené dotazování, Reflektování, Motivace, Posilování silných stránek

  • 9-14.30 hodin – Veronika JakubováHry pro MŠ a družinyZÁMEK (PTP)

Pojďme se společně připravit na návrat dětí do škol.  V rámci této hravé dílny si projdeme blok aktivit a her vycházejících z dramatické výchovy. Budou zaměřeny na seznámení, jména, rozvoj smyslového vnímání, fantazii, socializaci  či spolupráci. Protože … KDO SI HRAJE,  NEZLOBÍ  SE ROZVÍJÍ :o)