Riky a Rastislav – Vilém Přívozník, 4. třída

Byl jednou jeden král a jmenoval se Riky. Měl moc rád koblihy. Bylo jedno krásné ráno a Riky si řekl, že se půjde projít ven. Na procházku s sebou vzal svého nejlepšího kamaráda psa, který se jmenoval Rastislav. Šli do vesnice jménem Hájek a Riky si řekl, že Rastislavovi koupí nějakou dobrotu. Koupil mu masíčko a šli zase zpátky na hrad. Bylo šero, tak šli rovnou spát a Rastislava ukradl loupežník.

Riky se ráno probudil a zjistil, že u něj neleží Rastislav… Najednou panika, Riky byl smutný, tak zavolal strážníky. Poprosil je, aby šli hledat Rastislava, strážníci utíkali ostošest. Šli bažinou, bylo to těžké. Riky už nevydržel sedět, musel jít taky hledat svého milovaného pejska. Riky šel úplně jinou cestou než strážníci a cestou potkal jednu babičku. Vše jí řekl a ona mu dala zázračnou vodu. Riky moc děkoval, byl za tu zázračnou vodu rád.

Šel a po chvilce potkal velkou propast. Nedalo se přes ni dostat, a tak ho napadlo, že by mohl použít zázračnou vodu. Napil se a zjistil, že s tou zázračnou vodou je hrozně silný… Tak utrhnul strom a položil ho nad tu propast. Tak přešel a před ním byly obrovské hory, tak si řekl, že to je asi špatná cesta, ale šel dál a ona byla správná. Riky si řekl, že když ušel takovou cestu, už zpátky nepůjde. Byla tma, tak na tom místě přečkal noc.

Ráno šel dál a uviděl v té hoře cestičku, tak to šel prozkoumat. Byly tam na každém kroku pavučiny a netopýři, ale přesto pokračoval a narazil na velkou díru. Rozhlíží se a najednou slyší Rastislava štěkat! Rozběhl se směrem za tím štěkáním. Rastislava najednou uviděl! Rychle k němu šel a otevřel klec, ve které byl uvězněn. Vzal ho do ruky a utekl z té jeskyně.

Riky si řekl, co by ta voda mohla udělat s Rastislavem? Když já mohl vytrhávat stromy… Tak mu dal napít a Rastislav byl najednou veliký, rychlý a silný, nasedl na něj a upalovali zpátky na hrad… Šťastní, že jsou zase spolu.

Cililink… a pohádky je konec!