Příběh Dobromyslu

Příběh Dobromyslu do škol

Záměrem spolupráce školy a Dobromyslu je podpora cirkulární ekonomiky u dětí, žáků a studentů. Nehromadit – nevyhazovat – dávat věcem další příběh i poté, co už je nechceme. Spolupráce navíc přináší kvalitní zboží na prodej, díky sběrným místům na školách, propagace obchodu a získání nových zákazníků.

To vše vede k získání finančních prostředků pro realizaci obecně prospěšných projektů v rámci území MAS Střední Polabí z.s.

Varianty se dají vzájemně propojovat, měnit a kumulovat dle možností školy.

 

  1. Sbírka pro dobročinný obchod Dobromysl

oblečení (dámské, dětské od 3. let dále), knihy, hračky

Ve škole umístěn stůl, banner obchodu, letáky, a sběrné boxy na zboží (vše dle možností školy). Zaměstnanci školy pomohou s informovaností žáků a případně rodičů. Zboží se bude pravidelně odvážet.

Případně možno financovat ze šablon jako projektový den

  1. Sbírka + projektový den ve škole – Příběh Dobromyslu

V průběhu sbírky přijede do školy odborník do výuky. Představí příběh Dobromyslu, smysl celého konceptu, financované projekty. Diskuze na téma udržitelné cíle. Přizpůsobení věku dětí a možnostem školy. Pro MŠ a 1. stupeň připraven komiks. Dárkové poukázky do Dobromyslu.

Financováno ze šablon jako projektový den.

  1. Sbírka + projektový den + zapojení rodičů

Na akci organizované školou bude umístěn prodejní stánek Dobromyslu. Získání nových zákazníků. Prodej zboží (ne ze sbírky školy) přímo na místě. Komunitní setkání pro podporu dobročinnosti.

Financováno ze šablon jako projektový den

  1. Sbírka + projektový den + zapojení rodičů + žádost školy o dotaci z Dobromyslu

Škola připraví projektový záměr, který lze financovat z Dobromyslu. Na základě výzvy mohou žadatelé předkládat své projekty, které musí projít hodnocením komise a poté už nic nebrání jejich uvedení do život.

Financováno ze šablon jako projektový den

https://obchod-dobromysl.cz/

Veronika Janečková
+420 732 714 036

Leták projektových dnů ke stažení – Příběh Dobromyslu (PDF)

Leták Dobromyslu – dobromysl_A5_ML